Dom Aktualności

wiadomości o firmie Cztery zabiegi wspólne na powierzchniach z blachy aluminiowej

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Cztery zabiegi wspólne na powierzchniach z blachy aluminiowej
najnowsze wiadomości o firmie Cztery zabiegi wspólne na powierzchniach z blachy aluminiowej

Cztery zabiegi wspólne na powierzchniach z blachy aluminiowej

Wymagania dotyczące umiejętności dla podstawy z blachy aluminiowej

Podstawowym wymaganiem umiejętności do produkcji płyty PS aluminiowej podstawy płyty jest to, aby wygląd był gładki i płaski, bez zadrapań, wgłębień, znaków, niezłoconego wciskania, otworów wentylacyjnych, pasków tocznych i innych widocznych wad, grubość jest jednolita, a poziom fali jest kontrolowany. W odległości 1 mm prostoliniowość jest mniejsza niż 2I; struktura jest delikatna i jednolita, bez segregacji, włączenia żużla, naprężenie wewnętrzne dzieli się na symetrię i jednorodność; chropowatość Ra jest mniejsza niż 0,28, aby zapewnić drobny i równomierny piasek do elektrolizy. Obecnie wiele materiałów płytowych stosowanych w Chinach to 1050A, 1060 i tak dalej.

B zasadowe mycie

Zasadniczo płyta aluminiowa dostarczana przez zakład przetwórstwa aluminium ma na zewnątrz pewną ilość oleju, a olej i warstwa tlenkowa mają wpływ na usuwanie piasku. W produkcji płyty PS gorący alkalia służy do mycia płyty aluminiowej do obróbki zewnętrznej.

Roztwór alkaliczny zwykle stosuje się do usuwania warstwy tlenku i oleju. Stosunek zwykłej cieczy odtłuszczającej to: inhibitor korozji, taki jak NaOH sodu, i zewnętrzny środek powierzchniowo czynny, taki jak glukonian sodu, solubilizacja i kompleksowanie eteru polioksyetylenowego kwasu tłuszczowego.

Oprócz tego, że temperatura oleju jest ogólnie kontrolowana na poziomie około 55 ~ 60 ° C, efekt odtłuszczania jest związany z temperaturą roztworu. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, ludzie zostaną poważnie skorodowani przez aluminiową podstawę, więc konieczne jest kontrolowanie temperatury.

Konieczne jest określenie czasu odtłuszczania poprzez staranne porównanie porównania. Ponieważ jest związany z wieloma różnymi liniami produkcyjnymi. Linia produkcyjna rolek jest związana z prędkością linii produkcyjnej. Jako przykład weź 4 m / min. Konieczne jest usunięcie tego oleju do 20s w czasie odtłuszczania.

Oprócz oleju należy zwrócić uwagę na terminową aktualizację. Ponieważ wiele procesów zmydlania, emulsji i soli glinu powstaje podczas procesu odtłuszczania, ich obecność wpływa na efekt odtłuszczania i zapobiega zmydlaniu i emulgowaniu oleju na powierzchni aluminium. Gdy olej nie jest silny, należy go zaktualizować na czas. Zasadniczo, gdy cyrkulacja jest wykonywana przez pompę alkaliczną, ciecz odtłuszczająca może utrzymywać się przez długi czas, a jeśli nie jest w obiegu, czas aktualizacji ulega skróceniu.

Prostszym sposobem na sprawdzenie efektu odtłuszczania jest użycie wody. Wody powierzchniowe aluminiowej płyty o dobrym działaniu odtłuszczającym można równomiernie przymocować i rozrzucić. Jeśli wleje się wodę, powierzchnia aluminiowej płyty jest podobna do wody, co wskazuje, że efekt odtłuszczania nie jest dobry. Należy pamiętać o temperaturze odtłuszczania. Jeśli temperatura cieczy odtłuszczającej jest zbyt niska, może to stanowić niepełne odtłuszczanie.

Wytrawianie C.

W procesie produkcyjnym po przemyciu alkaliami odbywa się proces trawienia kwasem azotowym, którego celem jest usunięcie pozostałości substancji po przemyciu alkaliami i zneutralizowanie pozostałej cieczy alkalicznej. Stężenie masowe roztworu kwasu azotowego wynosi od 5% do 10%. Podczas przygotowywania ostrożnie rozcieńczyć kwas azotowy w wodzie i dobrze wymieszać. W procesie wytrawiania stężenie roztworu należy uważnie obserwować i kompensować w czasie.

D szorstkowanie

Szorstkowanie ma na celu utworzenie struktury piasku o pożądanej szorstkości. Szorstkowanie może nie tylko poprawić powinowactwo aluminiowej podstawy płyty do wody, ale także poprawić zwilżalność powierzchni podstawy płyty, aby uniknąć zabrudzenia powierzchni; chropowaty wygląd może również poprawić przyczepność płytki do sensybilizatora, poprawiając w ten sposób trwałość drukowania płytki. siła.

Chropowaty piasek składa się z licznych szczytów i dolin. Różna struktura piasku ma duży wpływ na przyczepność wodoodpornej warstwy światłoczułej i ma duży wpływ na nakładanie płyty PS. Charakteryzuje się charakterystycznymi parametrami profilu zgrubnego konturu powierzchni piasku wytwarzanego przez tester chropowatości górnej powierzchni.

Pub Czas : 2019-09-09 11:27:29 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Zhengzhou Zhuofeng Aluminum Co.,Ltd

Osoba kontaktowa: Mr. Tony Chow

Tel: 8615333838385

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

Zostaw wiadomość

Oddzwonimy wkrótce!